Vyhrožování smrtí je mnohem horší než hulvátství pouličních chuligánů

10. února 2011 v 13:09 | Zdeněk Pošíval
"Náš exodus, váš exitus!"
Tuhle hrůzu vypustili ze svých úst stávkující lékaři. Neuvěřitelné! Něco, leč přeci jen vzdáleně podobného, se mi zarylo do paměti z časů vlády německých nacistů, když vyvěsili po naší zemi plakáty s drápem orla nad Hradčanami s nápisem: "Zachvátím-li tě, zahyneš!"
A přesto: současný nápis lékařů je nesrovnatelně horší. Je tak odporný, až se mi věřit nechce, že cosi takového je vůbec možné vypustit z úst civilizovaného a kulturního člověka. Stalo se navíc na půdě demokratické a svobodné vlastní země. Nenapadá mě nic, s čím by se ohavnost výhrůžky dala vůbec přirovnat.
Vyhrožování smrtí je mnohem horší než hulvátství primitivních pouličních chuligánů. Je totiž dílem skupiny občanů, kteří jsou považováni za elitu národa; tedy až do této chvíle. Na tom, že i mezi elitou se mohou nacházet jedinci bez skrupulí a s nabouranou morálkou, není zase nic tak podivuhodného, jenomže tady již nejde o jedince, ale o citelnou množinu inteligence. Netroufám si hodnotit oprávněnost požadavku zvýšení platu lékařům, jistě jsou mezi doktory mnozí podhodnoceni, ale cílem výhrůžek je dosažení tarifní normy a to bez ohledu na kvalitu péče, což mi připadá bolševicky elitářské. Nevzpírá se vlastně lidským možnostem, že je jich schopen lékař? A jeho přísaha? Blábol. A co hlavně? Do mysli osob, jejichž posláním je humanismus, se v touze po vlastním hmotném prospěchu vloudilo odcizení a z osvícenosti jedinců se náhle stala několikatisícová masa vybobtnalá do bezhlavého machiavelismu.
Výhrůžky, vydírání a terorismus jsou synonymem zla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 verapilus verapilus | E-mail | 11. února 2011 v 22:32 | Reagovat

Jako zdravotník nechápu požadavky všech lékařů,jelikož zdravotnickou etiku jsme měli jako předmět.Všichni jsme péči o nemocné považovali jako poslání a proto jsme celá léta měli daleko menší platy,než ostatní.Taktéž důchody jsou malé.Zvolili jsme si toto povolání a sdíleli negativa v ohodnocení naší práce s pokorou.Dnes,když potřebuji péči lékařů,jsem smutná,že jejich péče je na druhém místě.A nejhorší je,že péči o nedonošené děti a těžce nemocné ohrozili snad nejvíce.Pro staré a nemocné lidi bude asi nejlepší,když odejdou z tohoto světa.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama